Aktuality

ZMĚNA OD 1.3.2021 – PRACOVNÍ ČINNOST REALITNÍ MAKLÉŘ
Jako makléř mohu i nadále vykonávat svou činnost za přísných hygienických podmínek.
1. Jako makléřka mohu navštěvovat nemovitosti a sjednávat si schůzky za účelem “náběru nemovitosti“ do prodeje, pronájmu nebo pro vyhotovení tržního odhadu nemovitosti za podmínek dodržení (Respirátor, rozestupy, desinfekce atd.)
2. Jako makléřka mohu realizovat prohlídky nemovitostí za podmínek dodržení – respirátor, rozestupy, desinfekce atd. a také oddělení zájemců (není možná hromadná prohlídka všech zájemců najednou, ale jen po sobě jdoucí prohlídky, př.interval cca 30 min.), proto prosím o dodržení nasmlouvaných časů termínů prohlídek nemovitostí.
3. Také se mohu s klienty setkávat za účelem podpisu smluvní dokumentace také při dodržení hygienických podmínek.
4. Jako makléřka si nemohu sjednávat schůzky v provozovně, děkuji Vám za pochopení 😊

JSEM ON-LINE
Na základě opatření „corona krize“ jsem si pro své klienty zařídila on-line konzultace. Zarezervujte si svůj termín ZDE a domluvme se on-line.
25.10.2020

MAKLÉŘI PRACUJÍ I V „CORONA KRIZI“
Vzhledem k novým vládním opatřením ze dne 21.10.2020 jako realitní makléř mohu pracovat i nadále za předpokladu dodržení všech hygienických nařízení, které samozřejmě při schůzce s klienty dodržuji. V případě, že máte zájem prodat či pronajmout nemovitost, kontaktujte mě a individuálně se domluvíme.
23.10.2020

ZRUŠENÍ DANĚ Z NABYTÍ
Dne 17.9.2020 sněmovna schválila zákon o zrušení daně z nabytí se současným snížením výše odečitatelných úroků z hypoték. Zákon je nyní potvrzen podpisem prezidenta České republiky (dne 18.9.2020).
Zrušení daně z nabytí nemovitosti bude platit zpětně pro vklady vložené do katastru nemovitostí po 1. prosinci 2019. Aktuálně platí odklad pro úhradu 4% daně z nabytí na základě rozhodnutí Ministryně financí. Pokud klient již daň z nabytí nemovitosti uhradil, bude mu daň na základě žádosti vrácena.
21.09.2020

ZRUŠENÍ DANĚ Z NABYTÍ
Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů.
12.8.2020

NABÍDKA DOMU PO DVOU DNECH ZAREZERVOVÁNA
Dnes bych chtěla moc poděkovat za skvělou spolupráci a přípravy nabídky k prodeji domu tak, že příprava pro prezentaci nemovitosti trvala déle než samotná inzerce na serverech. Tímto mockrát děkuji všem zúčastněným za spolupráci 🙂
Hezký slunný den
10.8.2020

KONEC SPOLUPRÁCE S M&M REALITY HOLDING A.S.
K dnešnímu dni bych chtěla oznámit konec mé spolupráce s M&M reality. Pod touto značkou mě již nenajdete. Tímto bych chtěla M&M reality poděkovat za téměř 10 let spolupráci.
Co to znamená pro mé klienty? Vůbec nic se pro Vás nemění. Stále budu pracovat ke spokojenosti obou mých klientů a budu je zastupovat svědomitě a s individuálním přístupem.
Dále připravuji spoustu nových spoluprací
-jak spolupráci s jinou RK,
-tak advokátní úschovu,
-spolupráci s odborníkem, který zajistí perfektní prezentaci Vaší nemovitosti i v podobě video prohlídky, matterportu, profi fotek a podobně.
– připravuji spolupráci s dalšími finančními specialisty.
To a ještě mnohem více nás společně čeká a postupně budu zveřejňovat jména a vzory naší spolupráce. Krásný den všem 🙂
1.8.2020

VLÁDA ZRUŠÍ DAŇ Z NABYTÍ NEMOVITOSTI. ČASEM LIDEM VEZME I ODEČET ÚROKŮ Z DANĚ
Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovtosti, uvedla po jednání vlády Alena Shillerová. Platí to i pro nemovitosti převedené v prosinci 2019. Kdo ji již zaplatil, dostane daň zpět. Daňový odečet zůstane zachován pro nemovitosti zapsané do katastru nemovitostí do konce roku 2021, pak bude zrušen. Zároveň prodlouží vláda tak zvaný časový test z peti na deset let, a to u nemovitostí nabytých od 1.ledna 2021. Až po takto dlouhé době držení nemovitosti bude při prodeji osvobozena od daně z příjmu. Časový test dva roky zůstane.
30.4.2020

VÝPOVĚĎ Z BYTU– nájem
Vláda schválila návrh zákona podle, kterého nesmí nájemník dostat výpověď z bytu, pokud není kvůli epidemii koronaviru schopen platit nájemné. Dluh z nájemného bude moci splatit do konce května 2021. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Poslanecká sněmovna by se měla zákonem zabývat ve zkráceném jednání v rámci vyhlášeného stavu legislativní nouze. Návrh zákona ministerstvo zveřejnilo ve vládní knihovně. Splátky nájemného bude možné podle Dostálové odsunout v případě, že nájemník nemůže platit kvůli snížení svých příjmů kvůli epidemii koronaviru.
1.4.2020